Prelekcja:Krioterapia - Leczenie Zimnem

Prelekcja:Krioterapia - Leczenie Zimnem

Prelekcja:Krioterapia - Leczenie Zimnem

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYDARZENIE!
PRELEKCJA: KRIOTERAPIA - LECZENIE ZIMNEM
TERMIN: 29 LUTY 2020

Od Stycznia w Studio Lionfitness znajduje się pierwsza w Polsce jednoosobowa kriokomora Cryo Science, w której cały pacjent, razem z głową, poddawany jest leczniczemu działaniu zimna, w temperaturze nawet do minus 140 stopni Celsjusza.  Chcąc przybliżyć wszystkim wspaniały wpływ oddziaływania zimna na ciało ludzkie postanowiliśmy zorganizować prelekcję, którą poprowadzi wybitna postać w zakresie krioterapii, dr. Krzysztof Zimmer.
Krzysztof Zimmer - absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, absolwent Medycyny sportowej I traumatologii Uniwersytetu Kentucky, USA, specjalizacji z chirurgii reki Uniwersytetu w Mediolanie, specjalizacji z mikrochirurgii Uniwersytetu w Brescia. Konsultant i szef misji medycznych reprezentacji uniwersjadowej Polski, lekarz drużyn piłki ręcznej, koszykówki (Kentucky Wildcats), lacrosse, siatkówki (Impel Wrocław). Konsultant medyczny m.in. AC Milan, Akademii Tenisowej Justine Henin. Od 1996 roku we współpracy z Prof. Zagrobelnym wprowadził i opracował program zastosowań krioterapii całego ciała w medycynie sportowej. Pracuje w Klinice Ortpedii I Traumatologii Narządu Ruchu, gdzie zajmuje  mikrochirurgia rekonstrukcyjna; chirurgia reki I chirurgia urazów sportowych.

W programie:
wprowadzenie do krioterapii
podstawy termoregulacji
fizjologia działania temperatury kriogenicznej
kriokomora vs kriosauna
zastosowania krioterapii, wskazania / przeciwskazania
praktyczne aspekty krioterapii
krioterapia vs morsowanie
krioterapia vs sauna
pytania i konsultacje

Wstęp na prelekcję jest bezpłatny.

Po konsultacji będzie możliwość odpłatnego skorzystania z kriokomory, jednak tylko w przypadkach braku jakichkolwiek przeciwskazań do stosowania krioterapii ogólnoustrojowej.